משלוח חינם ברכישה מעל 500 ₪
קולקציה חדשה עלתה לאתר!
הקודם
הבא

השטיחים שלי

שטיח הוא התכשיט של הבית. כששטיח ממוקם בחלל, כל האוירה משתנה. הוא מכניס אור, שמחה וחמימות, ויופי מיוחד השמור למלאכה שנעשתה ביד, דבר הנדיר בעולמנו התעשייתי.

השטיחים שלי נארגים בעבודת־יד במחוזות אותנטיים ברחבי בעולם – בארצות הקווקז, אפגניסטן, איראן, מרוקו, רומניה, אוזבקיסטן וארצות נוספות, ונבחרים על־ידי בקפידה אחד־אחד.

כל שטיח יחיד במינו ונארג בדרך המסורתית האופיינית לאותו אזור בעולם, ומביא עמו את קסמו המיוחד – הדוגמא, הסגנון והצבעוניות הייחודית לו, ומספר סיפור על הטבע ובעלי החיים האופיינים לאיזור ועל החיים בכפר.

חלק מהשטיחים עתיקים ונדירים, וחלקם נארגו בשנים האחרונות, אך כולם במצב מעולה ושמור, היות ובעבר נהגו לתלות את השטיחים על הקירות ולרוב לא שימשו כשטיח לרצפה, וכן חלקם התקבלו כנדוניה ועברו מדור לדור בארגזים.

about

עליי

אני טל מרים, אשה לנסים ואם ליוסף וזהר.

מילדותי נמשכתי מאד לטקסטיל ולעולם העיצוב והאמנות. במסעותיי בארצות שונות בעולם נחשפתי למלאכות היד המסורתיות ונשביתי בקסמן ובקסם הידיים העמלות בהתמדה ודיוק מופלאים. 

כעשור אני עוסקת בליבוד ובמלאכות צמר כאמנית יוצרת. התשוקה שלי היא העבודה עם חומרים טבעיים וגולמיים, ועשיית המלאכה כולה במו ידי – מראשית הגז, דרך ניקוי הצמר וסירוקו, צביעתו ועד למוצר המוגמר.

מתוך האהבה לחומר ולמלאכת היד התחלתי להביא שטיחים יפהפיים ויחודיים שנארגים בעבודת יד ברחבי העולם. 

השטיח עצמו הוא רק חלק מהעניין, ומה שמשלים את הסיפור הוא התאמה הנכונה לבית ולבעליו. אני אשמח לפגוש אתכם וירטואלית או פנים אל פנים בחנות שבעין כרם (בתיאום מראש), ולהתאים לכם את השטיח שישמח אתכם ואת ביתכם לשנים ארוכות.

דילוג לתוכן